Sladké mámení


Kupujete nebo snad sami vyrábíte med? Někteří z nás používají med takřka pravidelně, a nejen do čaje. Proč je medu nejvíce na odbyt právě v zimě? Možná proto, že med pomáhá nejen proti nachlazení, ale také na jiné různé virové onemocnění. Využití je skutečně velké. Výroba medového likéru nebo samotné pečení klasických perníčků každého donutí zakoupit alespoň kilo této sladké pochoutky.

včelař u úlu.jpg 

Včelí med

 Za kvalitní med se považuje med přímo od českých včelařů. Jedná se o kvalitní včelí produkt, který obsahuje jen to nejlepší. Konkrétně máme na mysli nektar, který do úlů donáší všechny včelky. Možná si říkáte, proč nekoupit třeba o něco levnější med v obchodních centrech. Ovšem na takovém medu nenajdeme žádné konkrétní údaje. Pokud takový med nakupujete, jistě mi dáte za pravdu, že na většině je uvedena země původu EU. 
med ve sklenicích.jpg
Navíc v tomto složení je spousta konzervantů, aby med neztuhnul. Což je první známkou přidaných konzervačních látek. Pravý včelí med postupně krystalizuje – tuhne, což je známka kvality opravdového medu. Opětovným zahřátím ve vodní lázni získáme tekutý stav. Můžeme říct, že se nikdy nezkazí a má neomezenou expirační dobu. Nejlepší a nejchutnější je med lesní, smíšený nebo lipový. Za naopak málo chutný je považován med řepkový.

 květy pampelišky.jpg

Pampeliškový med

Je přezdíván také jako sluneční med. Samotná výroba medu je omezena především počasím. Tedy hlavními potřebnými surovinami, jak z názvu vyplývá květů pampelišek nezbytných k výrobě. Ta musí být provedena varem, kde bohužel dochází ke ztrátě zdraví prospěšných látek.

 

Napadá vás, kde se dál využívá med a pro koho je ideální?


·         V kosmetice: jako pleťová maska je ideální pro citlivou a suchou pleť


·         Pro diabetiky: v určité míře ideální jako náhradní sladidlo


·         Ve farmaceutickém průmyslu: pomocník na hubnutí, ale také na posílení imunitního systému